Wiadomości

Pierwsze sesje modelki, jak wypaść najlepiej.

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej? Oto najlepsze wskazówki, o których należy pamiętać, aby maksymalnie wykorzystać czas spędzony z fotografem.

Pamiętaj, że w wypadku pozowania TFP zarówno Ty jak i fotograf ma prawo do wykorzystania zdjęć w swoim portfolio, na portalach, na wystawach, chyba, że ustalicie inaczej, ale niewielu fotografów się na to zgodzi.

Każdy ma inny gust. Dlatego ważne jest, aby przekazać fotografowi, jakie są Twoje oczekiwania, aby nie tylko spełnił, ale nawet przewyższył Twoje oczekiwania.  Rozmowa przed sesją to też wspólne poznanie się i zbudowanie zaufania oraz stworzenie luźnej atmosfery.

Portrety są najlepsze, kiedy jesteś sobą. Przygotuj wszystko dzień wcześniej. Dzięki temu dzień portretowy przebiegnie bezproblemowo.

Sesja zwykle trwa kilka godzin lub nawet cały dzień. Jeśli odwołasz sesję z dnia na dzień czas na organizację sesji przez fotografa będzie zmarnowany i w przyszłości fotograf może nie mieć chęci na dalszą współpracę z Tobą.

Dlatego przed wybraniem terminu sesji dobrze zastanów się, czy aby na pewno nic nie pokrzyżuje Ci planów…, a jeśli już się coś wydarzy, zadzwoń do fotografa jak najszybciej i poinformuj go o tym.

Jeżeli będzie na sesji wizażystka przyjdź na nią bez makijażu, zaoszczędzisz dodatkowego czasu na przygotowanie się i także czasu makijażystki, bo będzie musiała zmyć makijaż jaki nałożyłaś.

Ubrania w jednolitych kolorach najlepiej się prezentują. Pamiętaj, że masz też się czuć komfortowo w ubraniu, bo nie zawsze można się przebrać. Zwróć uwagę, że jaśniejsze kolory przyciągają więcej uwagi.

Unikaj zbyt ciasnych ubrań, to wcale nie odchudza i nie wygląda dobrze. Bielizna nie powinna wpijać się w ciało. Jeśli planujesz odsłonić ramiona czy dekolt, kilka godzin wcześniej zdejmij ramiączka biustonosza, żeby pozbyć się nieestetycznych śladów na skórze.  

Prostota jest zawsze najlepsza, więc jeśli masz wątpliwości, pamiętaj, że „mniej znaczy więcej”.

Zwykle zalecamy noszenie minimalnej biżuterii do portretu. Jeśli nosisz biżuterię, zachowaj prostotę, a jej kolor powinien być neutralny i nie rozpraszający.

Zalecamy, aby podczas całej sesji mieć wolne ręce. Nie noś przy sobie dodatkowej odzieży, torebki, napojów ani czegokolwiek innego. Zalecamy pozostawienie przedmiotów w naszej lokalizacji początkowej, zawsze możemy tam wrócić i odpocząć.

Nie musisz wszystkiego wiedzieć – zwłaszcza, jak dopiero zaczynasz. Jeśli masz wątpliwości – pytaj osoby starsze stażem i bardziej doświadczone. Szczególnie nie obawiaj się zadawać pytań.

Jeżeli pracujesz pierwszy raz z jakimś fotografem lub uczestniczysz w sesji z większą ilością osób początki zdjęć mogą być stresujące. Po kilkunastu minutach stres puszcza i zapomina się że się jest na sesji. Zazwyczaj kilkanaście zdjęć na początku robi się dla rozładowania napięcia i stworzenia luźnej atmosfery.

Ok, to teraz ta najtrudniejsza część pozowanie, wszystko będzie dobrze jak będzie sobą.

Zwróć uwagę na dłonie, kąt, z jakim obrócona jest głowa względem tułowia, pochylenie ciała, nogi. Poszukaj w sieci zdjęć takich jakie Cię najbardziej interesują. Poćwicz do lustra kilka takich póz, jeśli trzeba wgraj zdjęcia na telefon i zabierz na sesję.

Bądź skromna i pewna siebie. Bądź śmiała, ale nie nachalna. Efekt końcowy zależy zarówno od Ciebie jak i od fotografa.

5/5 - (13 votes)

5 komentarzy

  • Istanbul rus escort

    Hello there, simply changed into alert to your weblog through Google, and found that it’s really informative. I am gonna watch out for brussels. I will appreciate for those who proceed this in future. Many people will be benefited out of your writing. Cheers!

  • kliknij ten link

    The root of your writing while sounding reasonable initially, did not really sit very well with me personally after some time. Someplace within the sentences you actually managed to make me a believer but only for a while. I nevertheless have got a problem with your jumps in logic and you might do nicely to fill in those gaps. When you can accomplish that, I would certainly end up being amazed.

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.