Szacunek dla fotografa
Wiadomości

Sesje fotograficzne TFP – szacunek dla fotografa

Post skierowany do wszystkich przyszłych modelek co szukają sesji TFP. Szacunek wobec drugiej osoby to respektowanie godności drugiej osoby.

TFP to z angielskiego Time For Prints/Time For Pictures, a więc w dosłownym tłumaczeniu – „czas za zdjęcia”

Sesja TFP to sesja polegająca na wymianie korzyści. Warto o tym pamiętać, w szczególności, jeśli dotąd skrót TFP kojarzył Ci się jedynie z “darmowymi zdjęciami”

Wiele osób uważa, że ​​fotografia TFP równa się fotografii za darmo. Ale to nie prawda. Wysokiej jakości zdjęcia kosztują. (Nie mówię o inwestycji w sam aparat, makijaż, ciągłą edukację, stylizację włosów itp.)

Każdy partner w sesji powinien mieć swój wkład. Fotograf poprzez swoje doświadczenie, modelka poprzez swój urok, stylistka poprzez makijaż… wszystko to ma wartość komercyjną. A wszyscy ci partnerzy zostaną po kolei nagrodzeni wspaniałymi zdjęciami.

Należy też pamiętać, że sesje wykonywane na zasadzie TFP nie różnią się od sesji komercyjnych, czyli płatnych. Oznacza to, że obie strony są zobowiązane do współpracy na najwyższym poziomie, pełnego zaangażowania i profesjonalnego traktowania siebie nawzajem.

Ważne jest, aby uzgodnić datę i godzinę sesji zdjęciowej oraz upewnić się, że wszyscy będą dostępni tego dnia. Jeśli wszyscy wcześniej się zgodzą, nie będzie żadnych problemów w dniu sesji.

Apelujemy o wzajemny szacunek.

Rozumiem, że każdemu może coś nagle wypaść jak to w życiu. Jednak pamiętajmy, że żyjemy w 21 wieku, mamy dostęp, do telefonu który ma dostęp do internetu. Mamy możliwość napisania esemesa, zadzwonienia czy nagrania i wysłania wiadomości głosowej.

Tłumaczenia, że dostałam opryszczki, chomik mi zdechł lub powiedzenie, że kurczę myślałam, że umawialiśmy się na inny dzień lub godzinę jest po prostu lekceważące i brak jest szacunku dla drugiej osoby.  

Nieprzybycie na sesję i niepowiadomienie lub późniejsze wyjaśnienie jest bardzo nieprofesjonalne. Pamiętajcie, że są specjalne strony, gdzie przestrzega się o fotografie czy modelce i można dodać taką osobę do tak zwanej czarnej listy przestrzegającej o współpracy z daną osobą.

Przygotowania do sesji też kosztują i mają swoja cenę. Każdy poświęca czas i jak Ty nie przyjdziesz chętnie inna osoba przyszła lub wizażystka pomalowała by kogoś na zleceniu płatnym.

Fotograf to jedyny zawód który napier…. godzinami za darmo sesje TFP, ba mało tego często ktoś wynajmuje apartament i wali kilometrówkę.

Później nikt nas nie szanuje i mają w dupie przyjedzie lub nie i co mi zrobisz? Żaden zawód nie szmaci się tak jak fotograf nawet żul z pod żabki za darmo nic nie zrobi.

Więc bądź profesjonalistką a każdy z Tobą będzie chętnie współpracował.

5/5 - (26 votes)

2 komentarze

  • Wera

    Bardzo dobrze napisane . W 100% się zgadzam i popieram, niestety nie wszyscy to rozumieją

  • Deetta Starbuck

    Whats Happening i’m new to this, I stumbled upon this I have found It absolutely useful and it has helped me out loads. I’m hoping to give a contribution & aid different customers like its aided me. Great job.

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.