Wspomnienia Portreciarzy

Do tej pory wszystkie osoby z grupy „Portreciarze” należeli lub dalej należą do Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. E. Hartwiga.

Czasami na różne sesje czy wydarzenia zapraszamy osoby z poza grupy by podzielić się wiedzą i nawiązać nowe kontakty.

Portreciarze to nie tylko robienie sesji, ale również uczestniczenie w życiu kulturalnym i sportowym miasta Lublin.

Byliśmy zapraszani na takie wydarzenia sportowe jak mistrzostwa Polski w pływaniu, mistrzostwa lekkoatletyczne, eliminacje w piłce siatkowej kobiet.

Zjechaliśmy też 3 razy do kopalni Bogdanka, gdzie dokumentowaliśmy fotograficznie miejsca pracy górników. W styczniu 2016r. z okazji Jubileuszu 80-lecia Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. E. Hartwiga pokazaliśmy wystawę fotograficzną pod tytułem „Bogdanka minus 960”

Autorami fotografii są, Cezary Kowalczuk, Karol Malec, Krzysztof anin Kuzko i Piotr Gołębiowski.

Pod ziemią kopalnia Bogdanka liczy pond 400 km dróg i chodników.

Posiada „stacje kolejowe” gdzie transportowani są górnicy do miejsc pracy oddalonych o kilkanaście kilometrów.  Chcemy przypomnieć zdjęcia i za razem pogratulować kopalni Bogdanka najdłuższej ściany na świecie liczącej ponad 7 km. Ściana 1/VIII/391 znajduje się na głębokości od 895 do 1015 metrów poniżej powierzchni terenu na Polu Stefanów.

5/5 - (16 votes)

2 thoughts on “Wspomnienia Portreciarzy

  1. My partner and I absolutely love your blog and find almost all of your post’s to be precisely what I’m looking for. Would you offer guest writers to write content in your case? I wouldn’t mind composing a post or elaborating on a lot of the subjects you write with regards to here. Again, awesome web log!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *